Piękno ukryte w roślinach

Wiesz, powiem Ci coś co każdy w pewnym momencie swojego życia zauważa. Ta myśl jest z nami na dłużej lub pojawia się na chwilę by zaraz ulecieć, ale jestem przekonana, że dosłownie każdy jeśli jeszcze się z nią nie spotkał to prędzej czy później jej doświadczy. Być może teraz?

Widzisz, chodzi o coś bardzo prostego. Jest to tak proste, że aż czasem może wydawać się oczywiste. Jednak dopóki przez nasz umysł nie przejdzie ta myśl w pełnym wymiarze wtedy nie doświadczymy jej zbyt głęboko.

A więc wygląda to tak:

Każdy z nas jest wyjątkowy, bo nie ma dwóch takich samych osób na świecie.

Wszyscy się różnimy i to jest piękne. Dzięki temu co jest w nas, jak wyglądamy, mówimy, czym się zajmujemy, co uważamy za ważne, a co za błahe, dzięki tym wszystkim różnicom stajemy się jedyni w swoim rodzaju. A jest nas na tą chwilę aż 7,8 mld.

Czy to nie jest niesamowite?


I wiesz co? Według mnie ta różnorodność istnieje w całej naturze, we wszystkim co jest naturalne. W zwierzętach i roślinach.


Spójrz na dwa kwiaty róży z tego samego krzaka a zobaczysz delikatne różnice- inny układ płatków, ich kształt, ilość, zaokrąglenia na brzegach. Nie ma takiej możliwości by jakakolwiek roślina miała swoją kopię. Nie ma takiej możliwości by człowiek był kopią innego (bo przecież bliźniaki jednojajowe mimo, że podobne to są różne). To cudowne, że coś tak prostego sprawia, że zarówno tulipan z kwiaciarni niedaleko ciebie jak i pani, która tam sprzedaj są jedyni tacy na całym świecie.


To właśnie sprawia, że zakochuje się w kwiatach coraz bardziej. I to też przyczyniło się do tego, że zaczęłam je fotografować. A teraz mogę również przekazać Ci piękno tych roślin w najcudowniejsze formie jaka według mnie może być. Utrwalone na lata.

To co oferuję Ci to nie tylko samo piękne zdjęcie, ale również głębia jaka się za nim skrywa. Obserwując naturę z biegiem lat dostrzegam w niej coraz więcej. Subtelne zmiany z każdym dniem gdy roślina rośnie i rozkwita, romantyzm w ich płatkach i delikatności, energię gdy oświetlają ją promienie słoneczne, melancholię gdy przekwitają lub więdną, siłę gdy zasuszone wciąż pozostają piękne. I to nie wszystko, ale resztę pozostawiam Tobie do odkrycia.(na zdjęciach fotografie z serii "Róże w herbacie")


8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie